Víkend so sv. Jánom Pavlom II. v Širokom

Od piatku 30.9.2011 do nedele 2.10.2011 sme mali v našom kostole sv. Mikuláša relikviu krvi bl. Jána Pavla II. Túto obrovskú milosť, ktorú sme pre našu farnosť dostali, si nesmierne vážime a ďakujeme za ňu Nebeskému Otcovi. Naša radosť bola o to väčšia, že Boží služobník bl. Ján Pavol II. v relikvii jeho krvi, prišiel medzi nás po druhýkrát. Prvýkrát cez našu obec prechádzal 2. júla 1995, čo je pre nás nezabudnuteľný deň, a požehnal veriacim, ktorí ho vítali v našej obci.

Víkend s bl. Jánom Pavlom II. v našej farnosti sme prežili v súkromných modlitbách  pred relikviou, ale aj pri spoločných modlitbách matiek, pásme meditácií, básní Jána Pavla II. a zamyslení nad odkazom Kristovho námestníka Jána Pavla II. ako - mariánskeho Apoštola, Apoštola Božieho milosrdenstva, Apoštola národov 20. storočia, Apoštola života..."             Pre mnohých bol DVD film Svedectvo- spomienky Mons. Stanislava Dziwisza na Jána Pavla II. dojímavým stretnutím s nám tak drahým pápežom.

Ďakujeme Všemohúcemu za milosti, ktorými nás zahrnul počas týchto dní aj cez príhovor bl. Jána Pavla II.