30. OCHOTA SPOLUPRACOVAŤ

03.12.2023 09:51

30. OCHOTA SPOLUPRACOVAŤ

Bratia a sestry, v dnešnom 48. čísle KN  som vás, mojich farníkov, pochválil za vašu ochotu aktívne pomáhať vo farnosti. Prejavuje sa to najmä pri veľkých prácach: generálka kostola, budovanie ružencovej záhrady, brigáda atď. Ale malo by to byť samozrejme aj pri bežnom živote – nemôžu a nemajú všetko robiť iba kurátori a kostolníci. Zapájajme sa viacerí do farského života. Začíname Advent, budeme si robiť predsavzatia, jedným z nich by mohlo byť aj: moja väčšia angažovanosť okolo kostola a fary. Ten postoj nemá byť iba niektorých a stále tých istých – každý a všetci môžu prísť pomôcť. Pred Vianocami ako každý rok budeme stavať betlehem a ozdobovať stromčeky, nech to nie je iba robota kostolníkov, všetci sa chceme tešiť z výzdoby, zapojme sa do nej viacerí. Navrhujem, aby sa o výzdobu stromčekov a betlehem postarali rodičia prvoprijímajúcich detí a urobme z toho tradíciu každý rok. S kostolníkmi a upratovačkami sa dohodnete kedy, oni vám osadia stromčeky, vydajú ozdoby a vy budete zdobiť stromčeky, stavať betlehem v kostole i pred kostolom. Bude to pre vás záležitosť raz v tom  roku, kedy pôjde vaše dieťa na 1.sv. prijímanie a stromčeky budú každý rok podľa iného nápadu ozdobené. Každý rok to budú iní rodičia a zapojí sa viac ľudí. Majme pocit, že je to naše spoločné a aj ja chcem nejakým spôsobom pomôcť a prispieť ku radostnému prežívaniu sviatkov tak ako vo vlastnej rodine, tak aj vo farskej. A aj ostatní buďme kreatívni v tom ako a kde môžeme pomôcť napr. aj pri čistení priestoru okolo kostola od snehu.