29. FARSKÝ DEŇ

28.05.2023 13:49

29. FARSKÝ DEŇ

Bratia sestry, farnosť je rodina božích detí pod vedením vlastného pastiera, tzn. duchovného otca – farára. Aby sme si túto skutočnosť viac uvedomovali a toto spoločenstvo upevňovali pozývam vás na 2. farský deň našej farnosti. Minulý rok sme to skúsili prvýkrát a malo to medzi vami dobrý ohlas. Niektorí sa sťažovali na termín, že 15.septembra sme skoro končili, lebo krátky deň a začínalo byť chladno, tak to presúvame na teraz. Duchovný otec má narodeniny, spojíme to s touto oslavou – on to zaplatí a farnosť ušetrí. Nemusíte nosiť k narodeninám žiadne darčeky, iba prijmite moje pozvanie a príďte, aby sme boli spolu ako rodina. Nachystáme aj nejaké pohostenie: ale nejde o to, aby sme sa ojedli a opili ( max. pivo), ide o to, aby sme boli spolu. Možno, aby sa napravili aj nejaké nedobré vzťahy, aby sme porozprávali, zabavili sa, poplánovali, čo a ako ďalej... Je prvopiatkový týždeň a v sobotu ešte sobáš, tak nebudem mať kedy piecť, preto poprosím žienky, aby napiekli a doniesli niečo sladké... chlapi, aby pomohli postaviť stany a sedenie, mladých, aby vymysleli hry a zábavu a potom to aj odanimovali... Teším sa na vás všetkých...